• Ubytování je ve 4 dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem.
  POKOJE

  Ubytování je ve 4 dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem.

 • Neplacené parkoviště pro hosty penzionu Na Parkánech se nachází před před budovou.
  SLUŽBY

  Neplacené parkoviště pro hosty penzionu Na Parkánech se nachází před před budovou.

 • Nabízíme Vám ubytoivání v běžných i podkrovních útulných pokojích v penzionu Na Parkánech.
  UBYTOVÁNÍ

  Nabízíme Vám ubytoivání v běžných i podkrovních útulných pokojích v penzionu Na Parkánech.

 • Znovuotevřená restaurace má pro Vás připravenou pestrou nabídku teplých i studených pokrmů, sestavenou z vlastních i vyzkoušených receptur.
  RESTAURACE

  Znovuotevřená restaurace má pro Vás připravenou pestrou nabídku teplých i studených pokrmů, sestavenou z vlastních i vyzkoušených receptur.

REZERVOVAT

Polička a okolí

namesti_policka2Polička je vstupní branou do Žďárských vrchů, jednoho z nejkrásnějších koutů Česko- moravské vrchoviny. V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, zpevněné 19 věžemi, s ochozem místy přístupným veřejnosti.

Hradby v délce 1220 m obepínají celé historické jádro. Na náměstí stojí jeden z nejkrásnějších mariánských sloupů v Čechách a barokní radnice s expozicemi městské galerie.

Dominantou města je kostel sv. Jakuba, v jehož věži se narodil a část svého dětství prožil hudební skladatel Bohuslav Martinů. 8. února 2010 byl kostel sv. Jakuba s rodnou světničkou Bohuslava Martinů prohlášen za národní kulturní památku. Světnička ve věži je zpřístupněna veřejnosti. V Centru Bohuslava Martinů v Poličce jsou otevřeny nové zábavné expozice věnované historii, hudbě, sklářství a životu a dílu Bohuslava Martinů.

cyklostezkaMěsto Polička se může pyšnit opravdu rozsáhlým lesním majetkem, který svou rozlohou sahá ze Žďárských vrchů až k samotným zemským hranicím s Moravou.

Členitý terén, rozmanitá druhová skladba porostů, udržovaná síť lesních cest, zajímavé kulturní a přírodní památky – to vše lze ve zdejších porostech najít.

Cílem projektu „Posílení rekreační funkce lesů a usměrnění turismu v lesích města Poličky“ bylo ukázat návštěvníkům lesa přírodně i kulturně hodnotná místa, seznámit je s problematikou vlastního lesnického hospodaření a s funkcí lesa v krajině, účelně usměrnit jejich pohyb a vést je i k ochraně přírodního bohatství.

V rámci projektu bylo zřízeno celkem 10 stanovišť, které byly rozděleny do dvou velkých turistických okruhů – Turistický okruh „Poličsko“ a Turistický okruh „Svojanovsko“.

Turistický okruh „Poličsko“ spadá do katastrů obcí Borová, Pustá Rybná, Oldřiš a Telecí. Zahrnuje celkem 5 stanovišť názorně vyznačených na jednotlivých informačních tabulích.

Osobnosti spojené s Poličkou:

 • Bohuslav Martinů /hudební skladatel/
 • Jiří Pacák /sochař/
 • Tereza Nováková /spisovatelka/
 • Miloslav Bureš /spisovatel/
 • Josef František Doubek /podnikatel, purkmistr/
 • Martin Doktor /rychlostní kanoista/

Významné akce v regionu:

 • Smetanova Litomyšl
 • Festival 555
 • Rockkoupání
 • Jazzfest

Operní festival Smetanova Litomyšlsmetanova_litomysl

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás.

 

Hrad Svojanov

hrad_svojanovUprostřed hlubokých lesů nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí malebný hrad Svojanov, jeden z nejstarších královských hradů u nás. Je to jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím.

 

 

Více informací naleznete na stránkách: